Okolí penzionu U Barana nabízí bohaté sportovní i turistické vyžití.

Tipy na výlety

Radhošť

Radhošť je nejznámější a nejvýznamnější hora v Moravskoslezských Beskydech. Na jejím vrcholu je Kaple sv. Cyrila a Metoděje a také jejich sochy. Při dobrém počasí je vidět na Jeseníky i Vysoké Tatry. Vrchol je kousek od dalšího oblíbeného turistického cíle – Pusteven.
Výška: 1129 m n. m., GPS: 49°29‘31.2“N, 18°13‘21.7“E

Pustevny

Pustevny jsou známým turistickým cílem. Proslavily je Jurkovičovy stavby – Libušín a Maměnka. Jsou to sruby v lidovém slohu, jejichž interiér zdobí malby Mikoláše Alše. Z dalších významných staveb stojí za zmínku kamenná chata Šumná, hotel Tanečnica, koliba Valaška a rozhledna Cyrilka. Z Cyrilky je překrásný výhled na Pustevny a na hory Tanečnice, Kněhyně, Čertův mlýn a Lysá hora. Dobře vidět je i na Trojanovice a město Frenštát pod Radhoštěm. Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky nebo po hlavní příjezdové cestě směrem z Rožnova pod Radhoštěm, přes Dolní a Prostřední Bečvu.
Výška: 1018 m n. m., GPS: 49°29‘22.5“N, 18°15‘54.2“E

Socha Radegasta

Po cestě z Pusteven na Radhošť je známá socha pohanského boha úrody, Radegasta, s býčí hlavou, rohem hojnosti, kačenou a s valašskými krpci.

Velký Javorník

Velký Javorník je známá a oblíbená hora Beskyd. Z rozhledny je výhled do Frenštátské kotliny, na horu Radhošť, Ondřejník, Lysou horu, Štramberk a za dobrého počasí i na Malou a Velkou Fatru, Roháče, Belanské Tatry nebo Jeseníky s Pradědem. Na vrcholu Velkého Javorníku je od roku 1935 chata s restaurací.
Výška: 918 m n. m., GPS: 49°31‘38.2“N, 18°9‘39.3“E

Horečky

Horečky jsou známé především díky Jiřímu Raškovi a skokanským můstkům. Je zde však také vybudovaná nová naučná stezka Beskydské nebe. Je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí “Život v korunách stromů” a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.
U Zvoničky Strážkyně Beskyd nově vznikl „Bosý chodníček“, na kterém si mohou děti i dospělí vyzkoušet, jaké to je chodit bosky po různých typech přírodních materiálů.
Poblíž nově zrekonstruované restaurace Rekovice je „lesní hřiště“ pro děti a stezka pro terénní cyklistiku Beskydské traily.
Výška: 918 m n. m., GPS:49°32‘20.4“N, 18°11‘44.1“E

Památník bratrů Strnadlů a Jana Knebla

Historicky významné místo s nově postavenou roubenkou. Uvnitř se nachází dobová expozice.

Sportovní aktivity

Turistika – jsou zde naučné stezky Radegast (9 km) a Čertův mlýn (8 km)
Cykloturistika – okolní krajina si přímo říká o výlety na kole. Můžete zvolit kratší i delší okruhy, podle svých schopností. Rádi vám poradíme osvědčené trasy.
Lyžování na Pustevnáchsjezdové lyžování – v areálu Pusteven je v provozu dvousedačková lanová dráha, 8 vleků a 3 dětské lanové vleky.
Běžecké lyžování – existuje zde řada tratí, rádi vám poradíme.
Lanové centrum Tarzaniepodrobnosti na webu
Motokárypodrobnosti na webu